Vakkorama
Filtre
Filtreler
Filtre
Filtre
Filtre

ELDİVEN

Eldivenler, özellikle soğuk mevsimlerde erkeklerin olmazsa olmaz aksesuarlarından biri haline gelir. Farklı renkleri, malzeme ve model çeşitliliğiyle Vakkorama erkek eldiven çiftleri arasından sana en uygun olanını seçmekte biraz zorlanabilirsin. Bu yüzden, eldiven satın alırken göz önünde bulundurman gereken önemli kriterleri senin için sıraladık!

Erkek Eldiven Seçimi

Bir çift eldiven satın alırken eldivenin işlevselliğini, koruma özelliklerini ve kişisel stiline uygunluğunu hesaba katman gerekir. Her üç kategoriye de giren eldiven modelleri hayatına değer katar. Doğru eldiven çiftini seçmek için dikkat etmen gerekenler arasında ilk olarak, eldiveninin modeline karar vermen gerekir. Ardından, seçtiğin eldivenlerin elinin ölçülerine uygun olduğundan emin olman ve seçimini giyim tarzını göz önünde tutarak yapman gerekir.Beden büyüklüğü, erkek eldivenlerinde önemli bir rol oynar çünkü beden, eldivenin estetiği ve pratikliği ile doğrudan ilgili bir unsurdur. Alıştıktan birkaç saat sonra eldivenler elinde genişler. İdeal eldiven boyutunu yaklaşık olarak bulmak için eline bir mezura alıp eklemlerini ve avuç içini sıkmadan elinin en geniş yerinden çevresini ölçebilirsin. Kaliteli malzemeden yapılmış eldivenler arasından seçim yapmak da eldiven seçiminde önemli kriterdir. Ayrıca, almayı düşündüğün eldiven çiftini satın almadan önce mümkünse denemelisin.

Erkek Eldiven Modelleri

Erkek modası, erkek eldivenleri için farklı kesimler sunar.

Şık Görünümlü Erkek Eldiven

Bu tarz kesim, kuzu veya dana derisindeki düz siyah deri malzemeyi tercih eder. Zarif model, parmaklarda sıkı duran bir eldiven çiftidir. Bu modeli süslemek için tasarımcılar dikiş hatları da ekleyebilir. Örneğin bileklerinde iki kat kumaş bant bulunabilir. Bu kesim, şık ve zarif kıyafetlerle kullanıma uygundur.

Günlük Kullanıma Uygun Eldivenler

Günlük kullanıma uygun erkek eldiven modelleri, ofis için kullandığın takım elbise modelleriyle iyi tamamlanır. Günlük bir stil için kahverengi deri eldivenleri tercih edebilirsin. Daha az resmi bir stil için yün eldivenleri seçebilirsin. Günlük eldivenler arasında eflatun veya kahverengi süet eldivenler veya slim modeller de kullanılabilir.

Spor Eldiven Modelleri

Spor kesim eldivenler, ekstrem spor meraklıları için tasarlanır. Avcılar, parmaklarını serbest bırakan eldivenleri kullanırken; okçular, ellerini korumak üzere bir çift eldiven tercih eder. Hokey oyuncuları, vücut ısılarını korumak için eldiven takar. Boksörlerin ise ellerini ve bileklerini korumaları gerekir.

Kıyafet ve Eldiven Kombinasyonları

Açık renk bir gömlek, kömür grisi kravat, lacivert bir yün ceket ve bir çift deri eldivenle tarzını konuşturabilirsin. Bu aksesuarlara siyah bir saat ve deri bir evrak çantası da ekleyebilirsin.Moda tercihlerinde kendine güveni vurgulayan aksesuarlar arasında doğru tercihi yapmak önemlidir. Kemerini eldivenlerle eşleştirebilirsin. Eldiven ve kemer kombinasyonu, basit ama şık bir görünüm için mükemmeldir. Soğuk havalarda kullanmak üzere bir çift yün eldiven, bir fular ve klasik bir bereyi seçebilirsin. Nötr tarzdaki bu tür çağrışımlar, koyu renkli bir ceket, saat ve siyah kemer ile tamamlanabilir.Deri eldiven çiftini ayakkabılarının renkleriyle eşleştirebilirsin. Yün bilekli deri eldivenlerini kot pantolonla birleştirerek günlük tarzını güçlü bir şekilde sergileyebilirsin. Bu takımı, bir erkek günlük ayakkabı çiftiyle de tamamlayabilirsin.En son trendlere uygun tasarlanan ve kaliteli malzemelerle üretilen Vakkorama erkek eldiven modelleri arasından kişisel stiline uygun bir eldiven çiftini hemen satın alabilir, soğuktan korunmanın yanı sıra, tarzını vurgulamak için de onu kullanabilirsin.