Vakkorama

3D SECURE KULLANIMI

Internet üzerinden alışveriş yaparken kredi kartı veya banka kartı bilgileriniz herhangi bir kişinin eline geçtiğinde, sizden habersiz olarak işlem yapılabilir. Güvenli alışveriş yapabilmeniz amacıyla Visa ve MasterCard tarafından Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode™ "güvenli internet alışverişleri" çözümleri geliştirilmiştir.Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode™ internet üzerinden yapılan alışverişlerde şifre girerek güvenli alışveriş yapılmasını sağlayan hizmetlerdir.

Sanal alışveriş işlemleri sırasında, sadece kredi kartı sahibinin bilebileceği özel şifresi kontrol edildiği için yetkisiz kişilerce kartın Uluslararası Güvenlik Platformu uyumlu alışveriş sitelerinde kullanılmasi engellenmiş olur.

Böylece hem kart sahibi kartının iradesi dışında kullanılamayacağını bilecek, hem de sanal mağaza kredi kartı sahibinin alışverişi yapan kişi olduğundan emin olabilecektir.

Kart Sahibine Sağladıkları; İnternet alışverişlerinizde, Uluslararası Güvenlik Platformu (3D Secure / Verified by Visa / SecureCode), mevcut kart bilgilerinizi korur.

Koruma: Uluslararası Güvenlik Platformu, mevcut kart bilgilerinizi, kendinizin belirleyeceği şifreniz ve kişisel güvenlik cümleniz ile korumaya alır.

Kolaylık: Sizden başka hiç kimse katılımcı internet mağazalarından sizin kartınızla alışveriş yapamaz. Uluslararası Güvenlik Platformu şifrenizi sadece siz bilebilirsiniz.

Kolay Kayıt: Sisteme kayıt olmak internet uzerinden çok kolaydır.

Kolay Kullanım: Kayıt olduktan sonra, Uluslararası Güvenlik Platformu inanılamaz derecede kolay kullanılır. Tek yapmanız gereken ödeme sırasında şifrenizi girmektir.

3D Secure Kullanımı: Kart sahiplerinin kayıt işlemleri farklılık göstermektedir. Kayıt esnasında birkaç güvenlik sorusunun yanıtlanması, soruların ardından aşağıdaki iki tanımlamanın kişiye özel olarak yapılması gerekmektedir.

- Kişisel güvenlik mesajı - Personal Assurance Message (PAM)

- ŞifreHerhangi bir sanal mağazadan alışveriş yaptığınızda, ödemeniz sırasında kişisel güvenlik mesajınız ekranda gözükecektir. Bu mesaj sadece siz ve kartınızı size gönderen banka tarafından bilinmektedir. Mesajın ekranda gözüküyor olması kartı tarafınıza gönderen bankanın web sitesine güvenli olarak bağlandığınızı göstermektedir.

Şifrenizi yaratırken kolay tahmin edilebiliecek bir şifre yazmamaya özen gösteriniz. Örneğin; soyadınızı, adresinizi veya doğum tarihinizi kullanmayınız.

Sahip olduğunuz tüm kartlar için kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Herhangi bir kartınızın süresi dolup yenisi geldiğinde tekrar kayıt yaptırmanız gerekmemektedir.

Sahip olduğunuz karta göre Visa® veya MasterCard'ın® web sitesine tıklayarak bankanızın hizmetlere dahil olup olmadığını görerek kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.