• Sepetiniz Yükleniyor...
Genel Toplam:
Sepete Git
Kategoriler Geri
QEEBOO

Stefano Giovannoni tarafından 2016 yılında yaratılan Qeeboo, endüstriyel mimariden rol çalarak hayal gücünü dekoratif nesnelere dönüştüren bir tasarım markası. Doğal hayat, sinema ve mimari ögelerden ilham alınarak hazırlanan tasarımlar, endüstriyel objelere eğlenceli bir bakış açısı kazandırıyor. Her yaştan kullanıcıya dokunabilen Qeeboo koleksiyonu, yaşam alanına şaşırtıcı ve ilgi uyandıran nesneleri dahil ediyor.


Dekoratif İkonlar


İşlevsel yönü güçlü, çok amaçlı olarak kullanılabilen tasarımlar; aydınlatma, mobilya, aksesuar ve tamamlayıcı nesne başlığında gerçeğe dönüşüyor. Tamamen özgür çizgilere sahip ürünlerden ikonik objelerin yeniden tasarlanmış hallerine kadar çok sayıda nesne, Qeeboo ailesinin üyeleri arasındaki yerini alıyor. Bir tavşan figüründen yola çıkarak hem koltuk hem de dekoratif objeler yaratma fikri, onları özgürce yorumlayıp uygun formlarda kullanabilmene imkan tanıyor. Üç boyutlu formlarıyla olağanüstü bir görünüm kazanan nesneler, sundukları boyut seçenekleriyle farklı yaş gruplarına değişik çağrışımlarda bulunuyor. Sıcak, sempatik ve canlı dokulara sahip figürler yaşam alanlarına pozitif enerji katıyor.


Hayatına Renk Kat


Tekdüze kelimesini hayatından çıkaran Qeeboo tasarımları, icat niteliği taşıyan ürünlerle yaşam alanlarını yeni baştan kurguluyor. Her zaman gördüğün, daima önünden geçtiğin nesneleri orijinal bir yaratım sürecinden geçirerek bambaşka şekillere dönüştüren marka, bulunduğu alanlarda zaman kavramını yeniden tanımlıyor. Aşina olunan karakterlerin yüzeyleriyle oynayan, onlara yepyeni formlar kazandıran tasarımlar, nesnelere vurucu bir etki katarak onları bir dekorasyon parçası haline getiriyor. Teknoloji ve endüstriyel mimariyi ironik, eğlenceli ve şiirsel detaylarla süsleyen Qeeboo, gerçekçi zürafa formlarına sahip bir lambanın salonunda bulunmasını mümkün kılıyor. Renk paletinin tüm tonlarını figürlerde çekinmeden kullanan marka, objelerin yer aldığı alanlarda dekoratif açıdan farkındalık yaratmasını sağlıyor. 


Sıradan ve Sanatsal Objeler


Yarattığı koleksiyonu "sıradan nesneler" olarak adlandıran Qeeboo, herkeste farklı anlamlar uyandıran figürlerin neşeli ve özgün taraflarını kullanıcısının beğenisine sunuyor. Nesnelerin ruhunu yeniden yorumlayıp dönüştükleri şekli yadırgamadan kullandıran anlayış, objelerin sanatsal yönlerini tanımana imkan veriyor. Silüetleri şekillendiren Qeeboo, dinozor kemiği şeklindeki mobilyayı bahçende, efsane film karakteri King Kong'u aydınlatma gereci olarak salonunda gerçeğe dönüştürüyor. Detaylarıyla ilgi uyandıran, sahip olmaktan mutluluk duyacağın tasarımlar, mimari tekniklerin şaşırtıcı tavrını test etme ayrıcalığını sunuyor. İlk bakışta komik görünen ama herkeste farklı anlamlar kazanan objeler, senin için özel olan bir noktayı temsil ediyor. Tasarımsal olarak çocuklarda oyuncak, yetişkinlerde dekoratif obje hissi uyandıran koleksiyon ürünleri, sonuç olarak herkeste hayranlık duygusunu açığa çıkarıyor. Vakkorama Gadget koleksiyonundaki yerini alan sevimli nesneler, hayatına yeni bir bakış açısı kazandırıyor.