• Sepetiniz Yükleniyor...
Genel Toplam:
Sepete Git
Kategoriler Geri
NUDIE JEANS

Denim pantolonun sen onu giydikçe bedenine daha çok uyum sağlasın, duruşuna göre şekillensin ve yıpranmadan, aşınmadan uzun yıllar seninle kalsın istiyorsan doğru yerdesin. Nudie Jeans tüm isteklerine cevap vermek için farklı tasarımları ile şimdi Vakkorama'da!


Fikirler Üzerine İnşa Edilen Bir Marka


2001 yılında Maria Erixon tarafından İsveç'in Göteborg şehrinde kurulan Nudie Jeans farklı kavramlardan ve inançlardan ilham alan markalardan. Daha kuruluş aşamasında fikirleri ve etik kuralları kendine kılavuz olarak alan Nudie Jeans markası, çevre bilinci, hayvan refahı, insan hakları ve kimyasal politikalar gibi mühim konular üzerine konumlanıyor. Bütün bunlar yan yana geldiğinde, ortaya sürdürülebilir moda anlayışını savunan güçlü bir marka ve çevre dostu organik jean tasarımlar çıkıyor. %100 organik pamuk kullanılarak elde edilen Nudie Jeans pantolonlarının üretim aşamasında, zehirli ögeler içeren kimyasal maddeler asla kullanılmıyor. Tamamen temiz kumaştan meydana gelen organik jean'lerin hepsi İtalya'da üretiliyor. Üretimin her aşaması titiz işçilik emeğiyle yapılıyor. Pamuğun toplanmasından dokumaya, dikişe ve boyamaya kadar her iş kadın ve erkek emekçilerin elleriyle gerçekleştiriliyor.  


Eskidikçe Güzelleşen ve Bedene Uyumlanan Jean'ler 


Nudie Jeans, birkaç kez kullanıldığında aşınan ve çok geçmeden de çöpü boylayan diğer denim pantolonlara adeta bir tepki vermek için üretim yapıyor. Bu hem moda dünyasına bir cevap oluyor hem de markanın çevre politikalarını desteklemesi için bir fırsat yaratıyor. Standart denim anlayışının aksine Nudie Jeans pantolonları, giyildikçe bedenin bir parçası haline geliyor. Markanın tasarımcıları bunu ikinci bir ten deneyimi olarak yorumluyor ve her kot pantolonun parmak izi gibi kişisel ve biricik olduğunu savunuyor. Marka, aynı modellerin her bedende başka bir duruş bulacağını iddia ediyor ve tüketici deneyimleri de onların bu iddiasını destekliyor.  

Eskidikçe güzelleşen ve karakterini bulan Nudie Jeans pantolonlar, yaşam tarzlarının stiller üzerinden yansıtılmasına imkân sağlıyor. Tamamen organik kumaşlara eşlik eden kararlı kalıplar sayesinde ortaya çabasız ve doğal jean'ler çıkıyor. Nudie Jeans'in ayak bileğinden bele kadar vücudu saran organik streç pantolonları, farklı markalarla kıyaslandığında hem uzun ömürlü olması hem de muhteşem bir rahatlık sunmasıyla birkaç adım öne çıkıyor. Üstelik bu rahatlık için tasarımın hiçbir aşamasından ödün verilmiyor. Böylece Nudie Jeans, hem rahat hem de sıkı bacak açıklığına sahip streç jean'lerin aynı anda mümkün olabildiğini ispat ediyor. Kadın ve erkek jean tutkunları için tasarlanan modelleriyle Nudie Jeans Vakkorama'da seni bekliyor.