• Sepetiniz Yükleniyor...
Genel Toplam:
Sepete Git
Kategoriler Geri
NORTHERN LIGHTS

Dağ kaşiflerinin serüvenci ruhuyla tasarlanmış güneş gözlüklerin olsun istemez misin? Aynı zamanda bir dağcı olan tasarımcı Orion Anthony tarafından kurulan Northern Lights, gözlük modellerinde kaşiflerin maceracı ruhundan esinleniyor. Dünyanın seçkin gözlük markaları arasında yerini alan Northern Lights’ın tasarladığı unisex gözlükleri Vakkorama ayrıcalığıyla keşfedebilirsin.


Los Angeles’tan Dağlara Uzanan Macera Ruhu


Markanın yaratıcısı Orion Anthony’nin ilham verici hikâyesinde dağlara tutkulu bir tasarımcı var. İlk adının kaynağı da Britanya Kolumbiyası’ndaki Orion Zirvesi olan ünlü tasarımcı, Los Angeles’ta kurduğu şirketlerle başarılı bir moda kariyeri varken hepsini bırakıp memleketi olan Britanya Kolombiyası’na dönüyor. Böylece Northern Lights markası, Kuzey ışıklarına yakın bir noktada doğuyor. İflah olmaz bir dağ tutkunu olan Orion Anthony, klasik dağcılık çerçevelerini yeniden yorumlayarak özel bir stil yaratıyor. Modaya uygun, kullanışlı ve çağdaş bir gözlük yaratan usta tasarımcı, metaller ve kaliteli asetatlar kullanarak lüks ve unisex gözlükler tasarlıyor. Dağ kaşiflerinin maceracı ruhundan ilham alan bu lüks gözlüklerde en yüksek kaliteli malzemeler kullanılıyor. Markanın kusursuz bir el işçiliği ile üretilen gözlük modellerinde üstün kalitesi ile bilinen AuroraTM CR-39 lensler tercih ediliyor.


Vintage Esintili İkonik Gözlükler


Dağcı gözlüklerinin tasarımlarındaki ana hatları çağrıştıran yeni tasarımlarda, daha ince detaylar ve çağdaş ölçülere yer veren Northern Lights’ın kayakçı gözlüklerinden esinlendiği tasarımlar da büyük ilgi görüyor. Dağcılık stillerine yer veren tek lüks güneş gözlüğü markası olarak oldukça özgün modelleri bulunan Northern Lights, yeni bir stil oluşturan ikonik modelleri ile ilgi çekiyor. Markanın ürünleri arasında farklı dağcılık stili gözlüklerinin yanı sıra değişik dönemlerde dünya modasına damga vurmuş gözlük modellerinin yeni yorumları da bulunuyor. Özellikle geçen yüzyılın pilot gözlüklerinden esinlenen çok sayıda vintage gözlük modeli sunan marka, detaylardaki kusursuz işçiliği ile klasik ile modern stilleri harmanlıyor.


Kusursuz Optik Modeller


Güneş gözlüklerinin yanı sıra optik gözlükleriyle de oldukça şık modeller sunan marka, kalın çerçeveli modellerden yenilikçi gözlüklere oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip. Klasik modellerin yenilikçi yorumlarını da yapan Northern Lights, altıgen, yamuk gibi geometrik şekillerden kusursuz tasarımlar çıkarıyor. Marka; tel köprülü metal çerçeveler, kalın kemik ürünler, ünlü kaşif Jean Jacques Cousteau’dan esinlenen yarı kare tasarımlar ya da 2. Dünya Savaşı’nın havacı gözlüklerini çağrıştıran altıgen modeller ile pek çok ilginç gözlük çeşidi sunuyor. Güneş tutulmasından ilham alan Eclipse gibi çok özel tasarımlar da Northern Lights'ın iddialı ürünleri arasında yerini alıyor.