• Sepetiniz Yükleniyor...
Genel Toplam:
Sepete Git
MIRROR CUP

2013 yılında kurulan Luycho, kendini farklı teknolojileri kullanarak deneysel sanat çalışmaları yapmaya adıyor. Bu tutkudan hareketle doğan Mirror Cup, yansıma, kırılma ve gölge gibi doğa bilimi kavramlarını çalışmalarına uyarlayarak birer sanat eseri ortaya koyuyor. Sanat yoluyla insanların mutluluğuna katkıda bulunmayı hedefleyen Mirror Cup, teknoloji, tasarım ve kaliteyi bir arada sunuyor. Vakkorama ayrıcalığı ile keşfedebileceğin Mirror Cup koleksiyonu, bir kahve fincanından çok daha fazlasını vadediyor. 


Teknoloji, Tasarım ve Kalite


30 yılı aşkın süredir yansıma, kırılma ve gölge üzerine deneysel çalışmalar yapan Koreli profesör Cho Yul ile çalışan marka, çarpıcı şekilde teknolojiyi sanata uyarlıyor. Tabaklarda yer alan bozulmuş imajların, fincanın dış yüzeyine orijinal görünümü ile yansıması çarpıcı bir etki yaratıyor. Bilim ve sanatı buluşturan Mirror Cup koleksiyonu, bozulmuş görüntüyü fincana orijinal haliyle aktarmak için kullandığı kaplama sayesinde çok daha dayanıklı ve uzun ömürlü hale geliyor. Kaşık ve çatal yapımında kullanılan materyalin ince bir bariyer şeklinde fincanın dış yüzeyine uygulanması, geleneksel kaplama yöntemlerine kıyasla ürünü daha uzun süre deformasyona dayanıklı hale getiriyor. Soyulma sorununun da önüne geçen kaplama teknolojisi, mükemmel bir yalıtım sağlayarak kahve deneyimini dönüştürüyor. 


Sanatın Kullanılabilir Formu


Benzersiz bir estetik anlayışı ile çarpıcı tasarımlar ortaya koyan Mirror Cup, sanatı kullanılabilir bir formda yorumluyor. Tabaktaki bozulmuş imajların, kahve fincanındaki çarpıcı yansıması kahve saatlerine estetik katıyor. Hayvan motiflerinin kendine geniş bir alan bulduğu Mirror Cup koleksiyonunda, modern sanatın kült eserleri de yer alıyor. The Great Wave off Kanagawa ve Henri Matisse'den Dance'in yer aldığı fincan tasarımları, sanatı günlük objelere başarıyla uyarlıyor. Koleksiyona hayat veren hayvan motifleri farkı stillerle kahve fincanına yansıyor. Geleneksel mozaik görünümünün kullanıldığı tasarımlarından modern çizgilerin baskın olduğu çizimlere kadar seçenekler sunan göz alıcı koleksiyon, benzersiz bir kahve deneyimi vadediyor. Geyik, aslan, leopar, zebra, fil, yunus, goril, kurt ve baykuş gibi hayvanların stilize imajlarının hayat bulduğu Mirror Cup'lar, seni kahve kokusuyla estetik bir yolculuğa davet ediyor. 

Sanat ve teknolojiyi bir amaç paydasında buluşturan Mirror Cup, nesli tükenmekte olan ve korunmasız hayvanları da tasarımlarına taşıyor. İmparator penguenden, kutup ayılarına, Amur parsından, sika geyiği gibi nadir türlere tasarımlarında yer veren Mirror Cup, çevresel yıkımda sorumluluk alman için farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Vakkorama ayrıcalıkları ile ulaşabileceğin Mirror Cup koleksiyonu, seni kahve kokusu ile büyülerken sanatın benzersiz formları ile düşünmeye ve sorumluluk almaya davet ediyor.