• Sepetiniz Yükleniyor...
Genel Toplam:
Sepete Git
Kategoriler Geri
Filtre
FİLTRE
22 adet ürün bulundu
G-SPECTACLES

Stilini her mevsim bir güneş gözlüğü ile tamamlamayı seviyorsan ve özellikle yaz günlerinde güneşin zararlı ışınlarından mükemmel bir şekilde korunmak istiyorsan doğru yerdesin. İtalya'nın yükselen gözlük markası G-Spectacles şimdi Vakkorama'da!


Sicilya'ya Uzanan Romantik Bir Öykü


G-Spectacles, 2012 yılında aynı ailenin üyelerinden olan Gabriele ve Ylenia'nın birlikteliği ile İtalya'da kuruluyor. Ama markanın hikâyesi çok daha eskiye dayanıyor. 1950'li yıllarda Sicilya'da hakiki gözlük koleksiyoncularının uğrak adreslerinden bir olan ve koleksiyonerler tarafından vaha olarak nitelendirilen minik bir dükkân bulunuyor. O işletme bugünlere kadar gelmeyi başaramıyor, ama dükkân sahiplerinin torunları olan Gabriele ve Ylenia o mekândaki ruhu yıllar sonra yeniden harekete geçirmeyi başarıyor.  Kurulduğu günden bu yana, Paris, Milano, New York ve Floransa'da gerçekleşen ünlü moda haftalarında yer alan G-Spectacles gözlük tutkunlarının dikkatini kısa zamanda çekmeyi başararak uluslararası bir marka haline geliyor. Bugün, dünyanın birçok noktasına ulaşan markalar listesinde yer almaları hiç tesadüf değil. Tamamen bağımsız olarak başlayan macera giderek büyüyor ve G-Spectacles bugün, tarzlarıyla dikkat çeken dünyaca ünlü birçok müzisyenle iş birliği yapmayı başarıyor. Bunların yanı sıra ünlü moda devlerinin de kataloglarında kullanmayı tercih ettiği gözlük markalarının başında geliyor. Kısacası Gabriele ve Ylenia dedelerinden miras kalan mesleklerini çok daha ileri bir seviyeye taşımayı başarıyor.  


Vintage Modasına Çağdaş Bir Bakış


Gabriele dikkatini üretime ve tasarımların teknik yönlerine yoğunlaştırıyor, Ylenia ise kendini moda dünyasının çekimine kaptırarak moda stilisti oluyor. Bu iki disiplinin birleşiminden doğan G-Spectacles, İtalyalı olmanın hakkını veriyor. Marka, sadece İtalya'da üretilen, tamamen elde yapılan ve hepsi birer sanat ürünü olan çerçeveler kullanıyor. G-Spectacles'in tasarımcıları özel malzemeleri araştırmaya ve farklı kombinasyonları incelemeye büyük bir zaman ayırıyor. Dikkatlerini ayrıntılara vermeye bayılan ekip, hafifliği ile öne çıkan ve birçok tarz ile de çok rahat uyumlanacak zarif gözlük modelleri sunuyor. Ekip ilhamını vintage modasından alıyor, ancak onu çağdaş ve fütürist bir bakış açısıyla yeniden yorumluyor, kullandıkları malzemelerin kalitesi sayesinde yıllara dayanacak güçlü tasarımlar yapıyor. Bu sayede G-Spectacles, gözlük koleksiyonerlerinin de tercih ettiği markalar arasında yer alıyor. 

Sunduğu cam kalitesi tartışılmaz olan G-Spectacles'in asıl farkı, çerçevelerinde gizli. Yuvarlak hatlar, keskin çizgiler, sade renkler ya da dikkat çeken desenler... G-Spectacles bunun gibi birçok farklı tasarımın hakkını veriyor. Bir güneş gözlüğünden beklentin seni yalnızca güneşten koruması değilse ve tarzını tamamlayan benzersiz bir tasarım arıyorsan, G-Spectacles senin markan olabilir.