• Sepetiniz Yükleniyor...
Genel Toplam:
Sepete Git
Kategoriler Geri
24 adet ürün bulundu
DEUS

Dünyadaki moda trendlerini yakından takip edenlerin çok iyi tanıdığı, dinamik, çağdaş ve kişisel tasarımlar üreten Deus Ex Machina şimdi Vakkorama'da! 


Deus Bir Yaşam Biçimi Sunuyor


2006 yılında Avustralya’da kurulan Deus Ex Machina, özel yapım motosikletleriyle adından söz ettirirken ürün seçkisine sörf, snowboard, bisiklet ve aksesuarlarını da ekleyerek sokak modasına adını yazdıran ve kendi stilini oluşturan dinamik markalardan. Deus kendini sadece bir marka olarak konumlandırmıyor. Limitli plaklar basan Deus Record şirketi ve dünyanın birçok yerindeki Deus tutkunlarının bir araya gelmesini sağlayan kafe, restoranlar işleterek adeta bir yaşam ve kültür alanı yaratıyor. Zaten marka adını bile Antik Yunan tiyatrosundan gelen bir kavramdan alıyor. Bu kavram drama kurgularında olaylar işin içinden çıkılmaz bir hale geldiğinde ortaya çıkan ve her sorunu çözen ilahi karakterler için kullanılıyor. Markanın seçtiği bu isim onun moda dünyasındaki misyonunu anlatırken kendini konumlandırdığı yer hakkında da bir hayli bilgi veriyor.  

Deus işe diğer markalar gibi kendine bir hedef kitle seçerek başlamıyor. Tam aksine kurucuların ve tasarımcıların tamamen özgür düşünerek hareket ettiği ve koleksiyonlarını kendi zevklerine göre oluşturdukları bir yöntem deniyor. Yani Deus ürünleri piyasaya çıktıktan sonra hedef kitlesini kendi yaratıyor. Bu da markanın gücü ve trend belirleme önsezisi hakkında çok şey söylüyor. 


Hayatı Dinamik Yaşayanların Markası  


Deus Ex Machina macerasına motosiklet, sörf, snowboard ve bisiklet aksesuarlarıyla başladığı için tekstil ürünlerinde de benzeri bir harita izliyor. Dinamik, özgür, coşkulu ve çağdaş tasarımlar peşinde koşuyor. Markanın barındırdığı spor dallarının neredeyse tamamı bireysel sporlar sınıfında yer aldığı için, tasarımcılar tekstil ürünlerini oluştururken de bu bireycilik fikrinden ister istemez yararlanıyor. Deus'un genç ve özgür neslin tüm değerlerini temsil eden bir ikon haline gelmesi de bu bireycilik fikrinden kaynaklanıyor. Sanatçılar, sporcular ve gençler tarafından çokça tercih edilen Deus, başlangıçta erkekler için üretim yapıyor olsa da kadın tüketicilerin isteklerine de kayıtsız kalamıyor. Deus koleksiyonları, kadın giyim modası için rahat sokak stilinin en özgür ve benzersiz tasarımlarını içeriyor. 

Deus'un hitap ettiği kitlenin hızlı akan bir hayat tarzı olduğu için markanın ürün kalitesi de bir hayli önemli oluyor. Deus, pamuklu ve nefes alan kumaşlar, sıkı dikişler, solmayan renkler, parlaklığını yitirmeyen baskılar, bozulmayan kalıplar gibi nice kritere uyarak üretim yapıyor. Tüketicisinin yüksek standartlarından kolay kolay ödün vermeyeceğini bilen Deus, o standartların da üstüne çıkmak için sürekli yeni fikirler geliştiriyor.