• Sepetiniz Yükleniyor...
Genel Toplam:
Sepete Git
Kategoriler Geri
AXEL ARIGATO

Ayakkabı tutkunuysan ve sadeliğin de ötesinde olan minimal tasarımlardan hoşlanıyorsan, çağdaş moda markası Axel Arigato ile tanışmalısın. Axel Arigato, hem kadın hem erkek ayakkabı modelleriyle şimdi Vakkorama'da!


Devlerin Arasından Sıyrılan Bir Genç   


Axel Arigato, Max Svardh ve Albin Johansson tarafından 2014 yılında İsveç'te kurulan oldukça genç bir marka. Bu gençliği ona moda dünyasında büyük bir ayrıcalık tanıyor ve en çağdaş tasarımların sahibi olmayı başarıyor. Daha ilk lansmanında dikkatleri üzerine çeken Axel Arigato, yalnızca üç kişilik bir ekiple yola çıkıyor ve çok kısa bir sürede üstün bir efor göstererek tasarımlarını 96 farklı ülkede satışa sunuyor. Axel Arigato, bugün geldiği noktada kalabalık beyin takımı sayesinde neredeyse her hafta ayakkabı dünyasına yepyeni bir tasarım hediye ediyor. Tamamen bağımsız bir marka olduğu halde, bir ayakkabıyı tasarlamak, test etmek ve üretime geçirmek konusunda en bilinmiş spor markalarıyla rekabet etmeyi başarıyor. Axel Arigato'nun merkezi İsveç'in Göteborg şehrinde bulunuyor ama yüksek kalitedeki kumaşlara daha hızlı ulaşmak için üretimlerini Portekiz'de gerçekleştiriyor. 


İsveç Kültürünü Yansıtan Çizgiler


Axel Arigato genç olmasına rağmen, ancak uzun yıllar içinde oluşabilecek tutarlı bir stil duygusuna sahip. Tasarladığı ayakkabıların trend haline dönüşmesi ise kesinlikle tesadüf değil. Marka, trend belirleme konusunda güçlü bir önseziyle hareket ediyor. Kaliteye olan tutkusu ise tartışılmaz. İlhamını İsveç kültüründen alan Axel Arigato'nun tasarımcıları birey olmaya çok büyük önem veriyor. Tasarımlarını da tamamen bu felsefe ile oluşturuyorlar. Felsefeleri Axel Arigato'nun tüm serilerinde kendini gösteriyor ve her model bir başka çizgiyle diğerlerinden öne çıkmayı başararak adeta kişiselleşiyor. Axel Arigato, ayakkabı dünyasının klasiklerinden olan beyaz spor modeller için yaptığı tasarımlarla çok dikkat çekiyor. Bu klasik modele minimal ve şık yorumlar getirerek onu adeta baştan var ediyor ve kaybettiği tahtı yeniden kazanmasını sağlıyor. Kısacası beyaz spor ayakkabılar yalnızca günlük rahat tarzlar için değil, şık iş takımları için de ideal hale gelmeyi başarıyor.