• Sepetiniz Yükleniyor...
Genel Toplam:
Sepete Git
Kategoriler Geri
AVI-8

Tarzını giyiminle olduğu kadar kullandığın aksesuarlarla da güçlendirmek istiyorsan, İngiltere’nin en önemli saat tasarımcılarından AVI-8 imzasını taşıyan saatler sana hitap ediyor. İngiliz hava savunmasının ikonik savaş uçaklarını ortaya çıkaran zihinlerden ilham alan ve aynı zamanda kokpit içinde sayısız mücadeleye katılmış pilotların anlatılmamış hikâyelerinden hareketle tasarlanan modeller, militer veya spor giyim tarzınla tamamen uyumluluk gösteriyor. Vakkorama dinamizmine ortaklık eden AVI-8, geliştirdiği saatlere ve aksesuarlara ilgi duyan herkesi stiline dinamik bir dokunuş katmaya davet ediyor. 


Kraliyet Hava Kuvvetleri’nden Bileklere


İkinci Dünya Savaşı döneminde Kraliyet Hava Kuvvetleri’nde görev alan Hurricane gibi önemli tek kişilik savaş uçaklarının kendine has tasarımından izler taşıyan Hurricane serisi saatler, uçaklar kadar uçakların var olmasını mümkün kılan mühendisleri de anımsatıyor. Savaş döneminde zamanını ve enerjisini ülke savunmasına vakfeden mühendislere bir saygı duruşu niteliği taşıyan modeller, Japon Quartz kronograflarla destekleniyor. Paslanmaz çelikten imal edilen modeller, gerçek deriden yapılan kayışlarla geliyor. Şayet otomatik saatler kullanmak istiyorsan, yine Hurricane serisinde yer alan otomatik saatler de bulunuyor. Saat ve dakika ibreleri Hurricane savaş uçaklarının pervanelerindeki kontrastlı bıçak uçlarından referans alınarak tasarlanan modeller, 1940’lar havası estirirken giyim tarzına da bambaşka bir boyut kazandırıyor.


AVI-8 Saat Modellerinde Kuzey Amerika Havacılık’a Ait İzler


Yüksek hızlara çıktığında sürtünmeyi azaltan aerodinamik hatlarıyla muadillerine kıyasla daha üstün performans gösteren ve İkinci Dünya Savaşı’nın tartışmasız olarak en güçlü demir kuşlarından biri sayılan P-51 Mustang, bu defa saat formunda stil sahibi kullanıcıların karşısına çıkıyor. Kuzey Amerika Havacılık tarafından geliştirilen ve aynen Hurricane’deki gibi Rolls Royce Merlin motoruyla çalışan Mustang’in 1980’li yıllara kadar askerî envanterde kalışından etkilenen AVI-8, senin de keyifle kullanacağın P-51 Mustang Bottisham saatlere hayat veriyor. Doğrudan doğruya Mustang’in çizgilerinden, detaylarından ve yapısından estetik ipuçları bulunduran saat, referans aldığı hassas tasarım ayrıntılarıyla savaş uçaklarına meraklı kitleyi de harekete geçiriyor.