• Sepetiniz Yükleniyor...
Genel Toplam:
Sepete Git
Kategoriler Geri
ATELIER MELANGE

İlhamını 20. yüzyılın en önemli akımlarından biri olan dekonstrüktivizmden alan Atelier Melange, postmodernist bir anlayışla cesur ve iddialı çanta tasarımlarına imza atıyor. İstanbul’dan dünyaya seslenen ve fütüristik dokunuşları işlevsel bir moda anlayışıyla birleştiren marka pastel ve parlak renkleri, farklı ham maddeleri ve aksesuarları özgürce kullanıyor. Atelier Mélange, incelikli el işçiliğinin biricikliğini sunan çantalarını, tıpkı mimaride olduğu gibi yeniden yapılandırıyor, formlarıyla oynuyor ve başka bir gerçeklikle tekrar ele alıyor. Kendini “bazen kusurları güzelleştiren, bazen de o kusurların mükemmelliğini ortaya çıkaran” bir marka olarak tanımlayan Atelier Mélange; yaptığı, bozduğu, reddettiği, kabullendiği ve en nihayetinde yeniden kurduğu sınırsız oyun alanında, el işçiliği ile üretilmiş benzersiz tasarımlarıyla dikkat çekiyor.

Dekonstrüktivizmden aldığı ilhamla işlevi takip eden biçimler yaratan Atelier Mélange, D-Form seçkisi ile yenilikçi bir yoruma imza atıyor. Kırmızı, sarı, lacivert, pembe gibi çok farklı rengin kullanıldığı seçkide; altın, bakır, gümüş gibi metalik tonların göz alıcı parlaklığı kendinden emin çizgilerle birleşiyor. Çıkarılabilir omuz askının yanı sıra kravat bağını andıran ve birbiri içine geçen sap tasarımı koleksiyona adını veren formu oluşturuyor. D – Form seçkisi, dinamizmi ve yumuşaklığı doğal bir işlevsellikle buluşturuyor.


Klasik Çizgilere Fütüristik Dokunuşlar: U-Hide Bag


Farklı malzemelerin özgürce birleşerek yeni bir form ve ayrıksı bir ifade biçimi kazandığı U-Hide Bag seçkisi, Atelier Mélange’ın biçimsel moda algısının keskin ve net bir örneğini oluşturuyor. Moda dünyasının ilerici tasarımlarında kullanılan PVC’nin ana çanta malzemesi olarak kendine yer bulduğu tasarımlar iki ayrı çantadan oluşuyor. U biçimli ve şeffaf PVC dış yüzey, daha küçük ve dikdörtgen formlu ikincil bir çanta ile tamamlanıyor. Bu ikincil çanta yine tasarım ve işlevselliği birleştirerek çantanda saklamak isteyebileceğin ufak sırlara alan açıyor.