• Sepetiniz Yükleniyor...
Genel Toplam:
Sepete Git
Kategoriler Geri
AG JEANS

AG Jeans, denim endüstrisinin öncülerinden biri olan Yul Ku ve moda dünyasının, "denimin büyükbabası" ismini verdiği İtalyan tasarımcı Adriano Goldschmied ortaklığıyla 2000 yılında kuruldu. Kendini tanımlarken DNA'sının denimden köklenerek yükseldiğini söyleyen AG Jeans, şık, sofistike ve klasik tasarımlara hayat veriyor. Vakkorama farkı ile sunulan AG Jeans, denim tutkunlarının vazgeçilmez markalarından biri olmayı başarıyor.


AG Jeans'in Kalite Farkı Üretim Sistemlerinde Saklı

  

AG Jeans, benzerlerinden farklı olarak üretimin tamamını kendi bünyesinde çözüyor. Konsept, tasarım, kesme, dikiş, yıkama, bitirme ve sevkiyata kadar her bir aşama AG'nin dikey olarak tasarlanmış entegre üretim tesislerinde gerçekleşiyor. Bu da ürettikleri her üründe AG Jeans kalitesini korumayı başardıkları anlamına geliyor. Markanın kurucusu olan Yul Ku, çocukluğunu annesinin çalıştığı tekstil fabrikalarında oyunlar oynayarak geçirmiş. Bu yüzden hayatında başka bir şey öğrenmek için hiç fırsatının olmadığını, tekstil işine mecbur kaldığını söylese de, yaptığı işle alanında öncü olmayı başarıyor ve markasını 2008 yılında oğlu Samuel Ku'nun yönetimine bırakıyor. AG Jeans genç jenerasyona teslim edildikten sonra üstün kalite özelliğinin yanına çağdaş tasarımlarını da ekliyor ve yoluna hız kesmeden devam ediyor.

  

Denim Dünyasının Çevreci Markası

 

AG Jeans, kazancının büyük bir kısmını sosyal sorumluluk projelerine aktaran markalardan. Bu yardım projelerinin çoğu gelişmekte olan ülkelerde uygulanıyor. AG Jeans'in yaptığı bağışlar sayesinde birçok insan, temiz ve güvenli içme suyuna ulaşma imkânı yakalıyor. Markanın ürünlerini tercih eden tüketiciler de dolaylı yoldan bu ağa dahil oluyor ve yardımlaşma sürecine katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyor. AG Jeans sadece sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çekmiyor. Fabrikalarında kullandığı su filtreme sistemleriyle de çevreci tüketcilerinin beğenisini kazanıyor. Üretim tesislerindeki suyu geri dönüştürerek kullanan nadir şirketlerden biri olarak, çevre duyarlılığı konusunda da üzerine düşeni yerine getiriyor.