Vakkorama

İade ve Değişim Prosedürü

İade/Değişim Koşulları    

Vakkorama Online Shop'tan aldığınız ürünü, fatura tarihinden itibaren 30 gün (1 ay) içerisinde faturanız ile birlikte iade edebilir, exchange card alabilir, aynı tutarda başka bir ürün ile Vakkorama mağazalarından değişim yapabilirsiniz. Orijinal ambalajı bozulmuş, kullanılmış ve başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte faturanın aslı ve sizdeki tüm kopyalarının gönderilmesi gerekmektedir. Faturasız ürünlerde iade kabul edilmemektedir. Kozmetik, abiye, iç giyim, takı, kitap/dergi, teknolojik ürünlerde, gözlüklerde ve aksesuarlarda iade ve değişim yapılamamaktadır. Mayo/Bikini alt grup ürünlerinde 14 gün içerisinde hijyen etiketi çıkarılmamış olması kaydıyla iade yapılmaktadır. Satış faturası kurumsal düzenlenen ürün iadelerinde tarafımıza iade faturası düzenlenmesi gerekmektedir. İade faturası düzenlenmeyen ürünlere işlem yapılamamaktadır.

İade etmek istediğiniz ürünler için kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Ücretsiz gönderiden faydalanabilmek için, paketinizi anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile iade adresimize ulaştırmanız gerekmektedir. Diğer kargo şirketleriyle gönderilen iadelerde kargo ücreti alıcıya aittir. Alıcı ödemeli gönderilmesi durumunda kabul edilmeyecektir.    

Ürünlerinizi aşağıdaki iade adresine göndermeniz gerekmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarını ve ücretsiz gönderi kodlarını aşağıda bulabilirsiniz.

İade Adresimiz:  

Vakkorama Online Shop Koza Mah. 1673 Sok. No:125 34517 Esenyurt, İstanbul  

Ücretsiz Gönderi Kodları:   

Yurtiçi Kargo İade Müşteri Kodu: 466946081  

MNG Kargo İade Müşteri Kodu: 44971313

Ürününüzün bize ulaşmasına müteakip, yetkililerimiz tarafından yapılacak incelemelerin ardından kullanım hatası gibi nedenlerden kaynaklanan kesin bir aksaklık veya bozulma tespit edilmediği takdirde, yasal süre olan 10 iş günü içerisinde ürün bedeli kredi kartınıza iade edilir. Bu süre iade ettiğiniz ürünü teslim almamızla başlar. İade talebiniz onaylandığında tarafınıza mail ile bilgilendirme yapılmaktadır. Yetkililerimiz tarafından yapılacak incelemelerin sonucunda iade talebiniz onaylanmaz ise, iade ret nedeni iletilerek iade için gönderdiğiniz ürün(ler) belirttiğiniz teslimat adresine geri gönderilir.

Vakkorama Online Shop'tan satın almış olduğunuz ürünlerin iade işlemini fatura tarihinden itibaren 30 gün içerisinde Türkiye'deki size en yakın Vakkorama mağazalarımızdan yapabilirsiniz. Ürün iadesi için kesinlikle ürünün sevk irsaliyesi, değişim kartı ya da fatura çıktısı ile birlikte başvurulması, ürünün orijinal etiketlerinin eksiksiz olması, kullanılmamış olması ve size ulaştığı şekilde tüm aksesuarları ile birlikte eksiksiz teslim edilmesi gerekmektedir. Bulunduğunuz bölgede gidebileceğiniz herhangi bir Vakkorama mağazamız bulunmuyor ise, iade talebiniz için ürünü iade adresimize gönderebilirsiniz.    

Vakkorama mağazalardan alınan ürünler Vakkorama Online Shop'tan değiştirilemez ve iade edilemez. Vakkorama mağazalarından yapılan iadelerin ödemeleri, Vakkorama Online Shop üzerinden alışveriş yapılan kredi kartına 10 iş günü içerisinde iade edilmektedir. Vakkorama Online Shop web sitemizdeki Outlet bölümünden alınan ürünlerin değişimi veya iadesi sadece Outlet mağazalarımızdan yapılabilir.