• Sepetiniz Yükleniyor...
Genel Toplam:
Sepete Git
Kategoriler Geri
WALTER GROPIUS

Walter Gropius koleksiyonu, temel tasarımlarını modernizmin başlangıcı olarak bilinen Bauhaus akımından alıyor. Mühendislik ve sanat  dallarını estetikle birleştiren saatler, fonksiyonel olarak güçlü özellikleriyle zamanı gösteren ürünlerden fazlasına dönüşüyor. Akılda kalıcı desenlerin hayat bulduğu Walter Gropius modelleri Vakkorama farkıyla özel hissetmeni sağlıyor.


Modernizmden İlham Al


Sahip olduğu saygın geçmişi ürünlerine yansıtmayı başaran Walter Gropius, gereksiz detaylardan arındırılmış formların çekiciliğine ürünlerinde yer veriyor. Kolunda bulunduğu sürece seninle birlikte yaşayan modeller, çağdaş bir görünüm elde etmen konusunda sana yardımcı oluyor. Kullanılan aksesuarlar, giyilen kıyafetlerden farklı olarak kendi çizgilerini ön plana çıkaran, karmaşık stillere karışmayan kendine has özellikleri ile saatlerin özel bir karakter oluşturmasını sağlıyor. Simetrik desenlerin zıt renklerle buluştuğu kadran tasarımları, genel tasarım bütünlüğünü bozmadan tüm kıyafet çeşitleriyle uyumlu olarak kullanımı mümkün kılıyor. Felsefi bir yaklaşımla doğaya ait olan dokuları modellere uyarlayan saatler, muhteşem yapısal bir zenginlik yaratıyor. Kendinden emin ve ne istediğini bilen seni, her türlü atmosfer içinde özel olarak temsil edecek yeni bir akım, Walter Gropius koleksiyonuyla başlıyor.


Kendine Has Bir Tarz Yarat


İşlevsel bir anlayışla hazırlanan, sadeliği temsil eden tasarım formları, keskin çizgilerden arındırılarak seçkin hale getiriliyor. İçindeki yaşam arzusunu temsil eden, enerjinin devinimini belirten yuvarlak hatlar saat modellerinin her noktasında kendisine yer buluyor. Kalıcı bir stile ilham olan, zanaatkar dokunuşlarını her parçada hissedeceğin özellikler, kıyafetler için aradığın tamamlayıcı nüanslara yön veriyor. Temeline sanatı aldığı için bir yanı daima canlı ve cezbedici yansımalar sunan Walter Gropius ürünleri, gerekli olmayan hiçbir ayrıntıya yer vermiyor. Bu kadar sade bir tasarımın zamana nasıl meydan okuduğunu anlaman tek bir dokunuşla başlıyor. Bilinenden farklı olarak kendi yolunu açarak ilerlemen için tasarlanan ürünlerle, yaratacağın etkiyi belirlemek senin elinde. 


Modası Geçmeyen Akım


Yapısal olarak birbirini çağrıştıran fakat her kullanıcıda farklı bir iz bırakan tasarımlar, hedeflediği etkileyici duruşu bu şekilde elde ediyor. Karakter özelliklerini açığa çıkaran, tarzına dair ipuçları sunan modeller, sen hangi kıyafetle takımlamak istersen o formun benliğine bürünüyor. Modernizm anlayışının ruhunu ve özünü taşıyan, deri ve metal malzemelerin zarif birlikteliğinden seçkiler sunan ürün çeşitleri, hayata mutlu bakmanı sağlıyor. Walter Gropius, yuvarlak kadranları oval kordonlarla uyumlu hale getirerek tenine her dokunuşunda kaliteli işçiliği hissetmen için tasarlanıyor. Gökkuşağının görkemli tonlarına sahip renkler minimal gövdenin içinde yaşam buluyor. Modası hiçbir zaman geçmeyen, taşıdığı sanatsal etkiyi daima yaşatan etkileyici Walter Gropius koleksiyonuna, Vakkorama aksesuar kategorisinden ulaşabilirsin.