• Sepetiniz Yükleniyor...
Genel Toplam:
Sepete Git
Kategoriler Geri
OOPSCOOL

"Ölümsüz desenler" yaratma hedefiyle 2014 yılında kurulan Oopscool, Pınar Uçar Gül'ün hayat verdiği desenlerden oluşan giyim koleksiyonuyla bohem tarza göz kırpıyor. Renk ve desenlerin kullanımındaki etkileyici yöntem, büyülenmişçesine kıyafetlerden gözünü alamamana neden oluyor. Sıra dışı görünmek için gerekli hatlara dokunuşlar yapan Oopscool, üzerinde taşımak için can atacağın tasarımları Vakkorama'nın ışıltılı sahnesine çıkarıyor. 


Canlı Renklerin Dünyası


Desenler üzerine kurulu bir koleksiyona sahip olan Oopscool, bir rüyanın içindeymiş gibi zihnin sınırlarını zorluyor. Dikkat çekici, dokunma isteği uyandıran, capcanlı desenlerle bezeli kıyafet ve aksesuarlar, kendine has dokusuyla klasikler arasındaki yerini alıyor. Uzak Doğu coğrafyasından esintiler sunan kimono modelleri, Anadolu ve ve çevresiyle bütünleşen kaftanlar ile günlük giyim için kolaylık sağlayan ceketler, desenlerin ihtişamından nasibini alıyor. Minimal ve maksimalist formları özgün dokunuşlarla bir araya getirip feminen giyim için alternatif akım yaratarak alışılmış kalıpların yerini alıyor. Hayatın eğlenceli yanına dokunan, yer aldığın ortamlara canlılık getiren iç açan kıyafetlerle sana özel tarzını ortaya çıkar!


Detaylara Dokun


Botanik, mimari, geometri gibi doğanın tüm bileşenlerinden ilham alınan desenler, kimselerle paylaşmaya kıyamayacağın giysilere sahip olmanı sağlıyor. Kendi içinde zıtlıkları barındıran, bu özelliğiyle etkisini güçlendiren tasarımlar tüm sezonlar için geçerli olan kusursuz stile ulaşmanın yolunu aydınlatıyor. Renk paletindeki tüm tonların kullanarak sıcak ve canlı bir tarz yaratan Oopscool, yaşam alanlarında sanatsal figür olarak kullanacağın dokulara hayat veriyor. Kıyafetleri rahat formlara dönüştürerek desenlerin büyülü etkisini artıran tasarımlar, kıyafetlere dinamizm kazandıran detaylarla yaratılan imaja son dokunuşları ekliyor. Cıvıl cıvıl bir ruhun detaylarını taşıyan İspanyol paça pantolon, kalem etek ve omuz dekolteli bluzlar koleksiyonun ışıltılı ve zarif tarzından izler taşıyor. 


Çizgilere Yön Ver


Duyguların desenlere dönüştüğü tasarımlarla neşeli kıyafetlere hayat veren Oopscool, yalın ve rafine tarzı tercih eden kadınları yansıtan modellere de koleksiyonunda yer veriyor. Desen ve şekillerden arındırılarak duru bir form kazandırılan ceket, manto ve pantolon modelleri, sadeliğin yarattığı naif etkinin ayrıcalığına dem vuruyor. Detayların kargaşasından uzaklaşarak tek ton üzerine kurgulanan kıyafetler, minimalist kurdele ve fiyonkların dokunuşlarıyla yalın tarza albeni kazandırıyor. Gittikçe küçülen, kalıpları daralan kıyafetlerden farklı olarak ince dokuları konforlu kalıplarla birleştiriyor. Hareket alanını genişleten, aktif bir yaşama destek olan maksi tasarımlar, abartıdan uzak şıklığı temsil eden kadınların gözdesi haline geliyor. Özenle hazırlanarak kalıcı anılara dönüşen Oopscool koleksiyonu, trendlere yön veren Vakkorama'nın modern dünyasındaki yerini alıyor.