• Sepetiniz Yükleniyor...
Genel Toplam:
Sepete Git
Kategoriler Geri
NEOGEO

1990’ların başlarında geliştirdiği oyun makineleriyle arcade salonlarında fırtınalar estiren NeoGeo, senin de aralarında olduğun yeni nesil oyunculara, birbirinden etkileyici ve nostaljik ürünler sunuyor. The King of Fighters, Samurai Showdown, Metal Slug ve Art of Fighting gibi, bugün bile yüz milyonlarca oyuncusu bulunan yapımlara hayat veren SNK Corporation’ın bir parçası olan Neo Geo, efsane oyunlarını, evindeki ya da iş yerindeki odanın bir bölümünde nostaljik bir atmosfer eşliğinde, aslına sadık kalan minyatür oyun makineleriyle oynamanı mümkün kılıyor.


Arkadaş Toplantılarının Sürpriz Konuğu


1980’lerin sonunda, 1990’ların başında çocuk olduysan ve zamanının az da olsa bir bölümünü yaygın şekilde Atari salonu olarak adlandırılan arcade salonlarında geçirdiysen, Neo Geo imzasını taşıyan ürünler senin de ilgini çekmeyi başarıyor. Kökleri 1978 yılına kadar uzanan Japonya merkezli SNK tarafından geliştirilen birbirinden efsanevi oyunlara ev sahipliği yapan minyatür arcade makineleri, tasarımlarıyla dikkat çekerken fevkalade birer koleksiyon ürünü hâline geliyor. Minimalizm rüzgârları estirdiğin oturma odası ya da salonunun en değerli köşesine konumlandırabileceğin ürünler, farklı boyutlara ve özelliklere sahip oluyor. SNK’nın yıl dönümlerine özel geliştirilen modellerden bazıları, kendi ekranlarıyla değerlendirebileceği gibi, aynı ürünler televizyona bağlanarak arkadaş toplantılarının, eğlenceli ve bir o kadar da çekişmeli karşılaşmalara dönüşmesini sağlayabiliyor.


Yıllara Meydan Okuyan Klasikler Avucunun İçinde


Bir döneme damgasını vuran ve muhtemelen senin de hafızana kazınan birçok oyun, Neo Geo’nun sunduğu minyatür arcade makinelerinin yanı sıra arcade stick formundaki oyun konsollarıyla da geliyor. Arcade salonlarında saniyeler içinde yaptığın ve ezbere bildiğin kombo hareketlerini kolayca gerçekleştirebilmeni sağlayacak oyun çubuğu ve tuşlarla donatılan çözümlerde, SNK’nın yıllara meydan okuyan klasikleri yer alıyor. Klasikle moderni bir araya getiren ürünler, evinde ya da iş yerinde yaratmak istediğin yenilikçi ve rahatlatıcı atmosferi destekliyor. Vakkorama dinamizmiyle tam uyumlu Neo Geo modelleri, gençleri ve içindeki gençlik ateşi hiç sönmemiş oyun meraklılarının yanında, koleksiyonerleri de fazlasıyla cezbediyor. Dijital oyun temalı popüler animelerden “Hi Score Girl” sayesinde yeni nesillerin de ilgisini çeken arcade salon kültürü ve popüler SNK oyunları, Neo Geo’nun minyatür arcade makineleriyle yeniden hayat bulurken arcade salon kültürünün evlere taşınmasına da zemin hazırlıyor.

Sen de arcade salonu klasikleriyle zaman geçirmeyi özlediysen ve hem bireysel olarak hem de arkadaşlarınla birlikteyken bu klasikleri yeniden yâd etmeyi hedefliyorsan, SNK oyunlarıyla dolu Neo Geo ürünleri Vakkorama’da seni bekliyor.