İptal ve İade Prosedürleri

İptal ve İade Prosedürleri

İptal Prosedürü

Vakkorama  online shop sitesinden vermiş olduğunuz siparişiniz hazırlık aşamasında ve henüz kargoya verilmemiş ise sipariş detay sayfasından iptal edebilirsiniz. Ürünler size ulaştıktan sonra ise iptal işlemi yerine iade işlemi uygulanmaktadır.

İade Prosedürü

Siparişinizdeki ürün ve/veya ürünleri teslim aldıktan sonra iade etmek isterseniz 30 gün (1 Ay) içerisinde faturanız ile orijinal ambalajında iade adresimize göndermeniz gerekmektedir. Faturasız ve kutusuz ürünlerde iade yapılmamaktadır.

İade Adresi

Vakkorama Online Shop
Koza Mah. 1673 Sok. No:125
34517 Esenyurt, İstanbul

İade etmek istediğiniz ürünü göndermeden önce, Vakkorama Online Shop sitesine üye girişi yaparak Müşteri İlişkileri bölümünden Bize Ulaşın linkini kullanarak mesaj konusunu "Sipariş Hakkında" olarak seçerek sipariş numarasını ve iade etmek istediğiniz ürünün ürün kodunu bildirmeniz gerekmektedir.

İade etmek istediğiniz ürünler için kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Ücretsiz gönderimden yaralanabilmek için UPS kargo şirketine ile geri gönderim yapmanızı ve V20R51 Alıcı Ödemeli Müşteri Numarasını iletmenizi rica ederiz. Ürün teslimatı UPS kargo ile yapılmaktadır. Diğer kargo şirketleriyle gönderilen iadelerde kargo ücreti alıcıya aittir.
İade için gönderilen ürün öncelikle Vakkorama tarafından incelenir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. İade onaylandığında, yasal süre olan 10 iş günü içerisinde ürün ücreti kredi kartınıza iade edilir. Bu süre Vakkorama’nın  iade ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlar.

Vakkorama online shop sitesinden alınan ürünlerin ödeme iadeleri sadece kredi kartınıza iade yapılabilmektedir. Vakkorama mağazalarından nakit ödeme iadesi yapılması mümkün değildir.
Orijinal ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
Kozmetik ve gıda ürünlerinin iadesi mümkün değildir.

Değişim Prosedürü

Vakkorama online shop sitesinden alınan ürünlerde stok olması durumda renk/beden değişimi yapılabilmektedir. Değişim yapılacak ürünlerin fiyatları arasında fark olması durumunda değiştirilmek istenen ürün iade alınır ve yeni istenen ürün için tekrar sipariş verilmesi gerekmektedir. Değişim işlemi için değişim yapmak istediğiniz ürünü orijinal ambalajı ve faturası ile birlikte geri göndermeniz gerekmektedir. Değişim istediğiniz ürünü göndermeden önce  Bize Ulaşın (https://www.vakkorama.com.tr/bize-ulasin ) kısmından mesaj konusunu "Sipariş Hakkında" olarak seçerek sipariş numarasını ve  değişim yapmak istediğiniz ürünlerin ürün kodlarını bildirmeniz gerekmektedir.

Vakkorama online shop sitesinden alınan ürünler ürün gammı uygun olduğu takdirde Vakkorama mağazalarından değişim işlemi yapılabilir. Mağazada yapılan değişimlerde  değişim yapılan ürünün fiyatı , yeni alınan ürünün fiyatından yüksek ise aradaki fark Vakkorama online shop tarafından kredi kartınıza iade yapılır. Ürünün ücretinin yeni alınan üründen düşük olması durumunda aradaki farkı mağaza kasalarından ödeme yapabilirsiniz.

Vakkorama mağazalarından alınan ürünler Vakkorama online shop sitesinden değiştirilemez ve iade edilemez.