My Summer Dream is travelling to Bahamas

Bahamalar’ı ziyaret etmek için yılın en güzel zamanları. Eşsiz kumsal ve sahillerinde deşarj olma imkansız değil. Nerede olduğunuzun önemi yok, dünya da olduğunuz sürece cennete çok da uzak değilsiniz. Fakat planlarınızı yapmadan önce tüm yolculuğunuzun sorunsuzca geçmesi için bilmeniz gerekenler var. İşte bunlardan bazıları:

-Yolculuk tarihinizde pasaportunuzun dolma süresine altı aydan az kalmış olmamalı:
Herhangi bir sürprizle karşılaşmak istemiyorsanız, pasaportunuz ile ilgili son kontrolleri yolculuğunuzdan önce yapın.

-Bahama Doları, Amerikan Doları ile eşdeğerdir.
Eğer Amerikan Dolarınız varsa bunu Bahamalar’da kolaylıkla kullanabilirsiniz. Bahamalar’daki bankalar ise Pazartesi’den Perşembe’ye 9:30-3:00 arası Cuma günleri ise 9:30-5:00 arasında hizmet vermekte.

-Adalara girerken dönüş biletinizin olduğunu ispatlamanız gerekebilir.
Adalara vardığınızda sizden eve döneceğinize dair kanıt isteyebilirler. Her duruma hazırlıklı olarak dönüş biletinizi de yanınızda bulundurun. Evet dönmek istemiyorsunuz biliyoruz fakat her güzelliğin bir sonu var.

-Elektronik cihazlarınız için uyumlu adaptör edinmelisiniz.
Bahamlar’da Amerikan tarzı priz kullanılmakta. Gerekli çözümü oradaki dükkanlardan edinebileceğiniz gibi, hazırlığınızı önceden yapmak da isteyebilirsiniz.

-Telefon faturanızı arttırmadan iletişimi sürdürün,
Neyse ki artık wi-fi çağındayız. Yolculuğunuzdan önce internet ile çalışan aplikasyonları telefonunuza indirmeniz faturanızı şişirmeden iletişim kurmanıza olanak sağlayacaktır.

-Bahşişiniz faturanıza dahildir.
Bahamalar’da ne kadar bahşiş bırakmalıyım diye düşünmenize gerek yok. %15’lik bahşiş ücreti servis hizmetinin tercihli olmadığı her mekan için faturanıza dahildir.

-Bahamalar’da trafik akışı yolun sol tarafındandır.
Evet bu dünyanın geniş kısmı için kafa karıştırıcı olabilir. Neyse ki artık bunu önceden biliyorsunuz.

- Nassau Adası ABD Gümrük ve Göçmenlik Hizmetleri’ni desteklemektedir.
Bu, Birleşik Devletlere giden uluslararası yolcuların herhangi bir zorlukla karşılaşmadan adayı ziyaret edebildiği anlamına gelir.

Bunları bildiğinize göre Bahamalar ziyaretinize hazırsınız. Artık adaların muhteşem güzelliğine ve rahat tarzına uygun kıyafetlerinizi bavulunuza yerleştirmeye başlayabilirsiniz. İşte Vakkorama’dan Bahama ilhamlı parçalar.

KEŞFET
Vakkorama App
VAKKORAMA
ON THE GO.
Vakkorama App
  • Vakkorama Google Play
  • Vakkorama AppStore
ÜYE OL Vakkorama yeniliklerinden ve özel fiyatlardan ilk sen haberdar ol. Hemen üye ol! ÜYE OL
TAKSİT SEÇENEKLERİ