My Summer Dream is to have vitamin D & coctails

Kokteyl, bir Tom Cruise ve Elizabeth Shu filmi olmanın dışında bir mutluluk kaynağı! Hatta öyle ki, her mutlu olunduğunda kokteyl içilmesi gibi, bir güdümüz bile var neredeyse...

Kokteyl kelimesinin ilk kez nasıl, nerede ve kim tarafından kullanıldığı tam olarak bilinmiyor ama bu konu hakkında pek çok efsane ve varsayım var. Mesela bunlardan bir tanesi: Bir zamanlar Yorkshire’da bir gelenek sürdürülür; safkan olmayan atların kuyruklarını kesilir ve bu atlara kokteyl -cocktail- (horoz kuyruklu) adı verilirmiş. İçki karışımlarının 'melez' atların kuyruklarıyla özdeşleştirilip aynı adı almış olmaları mümkündür.
Daha az acıklı bir versiyona gelirsek; Amerikan kurtuluş savaşında tavernasında askerlere şölenler düzenleyen Betsy Flanagan, hem Washington’da hem de La Fayette’te hizmet eder. Bir keresinde Fransız askerlere sunduğu tavuk ziyafetinde içki bardaklarını renkli tüylerle süslemiş ve Fransız askerler, Flanagan'ın sağlığına kadeh kaldırıp ve 'vive le cocktail' (yaşasın horoz kuyruğu) diye haykırırlar!

Hikaye hangisi olursa olsun, bizce kokteylin hayatımızda olması zaten başlı başına harika! Peki yazın kokteyllerin verdiği mutluluğu başka ne verebilir? Tabii ki harika parçalarıyla Vakkorama!

KEŞFET
Vakkorama App
VAKKORAMA
ON THE GO.
Vakkorama App
  • Vakkorama Google Play
  • Vakkorama AppStore
ÜYE OL Vakkorama yeniliklerinden ve özel fiyatlardan ilk sen haberdar ol. Hemen üye ol! ÜYE OL
TAKSİT SEÇENEKLERİ