My Summer Dream is to fall in love

Hatırlar mısınız? Çocukken annelerimiz sorardı, “Beni ne kadar seviyorsun?” Kollarımızı kocaman açar ve onları ne kadar sevdiğimizi gösterip, “İşte bu kadar!” derdik. O zamanlar aşktan ve sevgiden anladığımız buydu. Sonra yıllar içinde, başka bir forma büründü... Bu defa aşkın içinde melankoli ve pişmanlık bile vardı.

Aşk tüm dünyada tek bir anlamı, açıklaması olan bir şey değil. Yani birine aşık olmanın tek bir tanımı yok.

Ama ortak olarak bildiğimiz bir şey var ki aşk, sevgi, dürüstlük, bağlılık ve mutlulukla alakalı. Ama yine de aşk, en paradoksal şekilde, iki kişiyi bir araya getiren büyülü bir şey. Bir zamanlar size şu söylenmiş olmalı; sizi üzen ve ağlatan kimseler size göre değildir. Çünkü uykularınızı kaçıran ve sizinle ilgilenmeyen bir kişinin sağlığınıza iyi geldiğini söylemek çok yanlış olur.

Fakat bildiğimiz bir şey var: Aşk istemsiz bir şeydir. Bilim adamları der ki, aşık olmak sürekli susamış olmak gibidir. Üstelik tek bir kişiye... ‘Kendini kaybetmek’ normaldir, doğaldır. Aşk size tuhaf şeyler yaptırabilir. Aşk insana iyi gelen tek bağımlılıktır.

Eski Yunan’lar aşk için, “tanrıların deliliği” derler. Modern psikologlarsa başka bir insanla yakalanan güçlü tutkunun uyumu olduğunu söylerler. Peki gerçekte aşk nedir?

Shakespeare der ki, “Aşkın gözü kördür ve aşıkların gözleri görmez.” Aristotale der ki, “Aşk iki vücudun, tek bir ruh olmasıdır.”

Peki sizce aşk nedir?

Mesela bizce, Vakkorama’dır!

DISCOVER MORE
Vakkorama App
VAKKORAMA
ON THE GO.
Vakkorama App
  • Vakkorama Google Play
  • Vakkorama AppStore
ÜYE OL Vakkorama yeniliklerinden ve özel fiyatlardan ilk sen haberdar ol. Hemen üye ol! ÜYE OL
TAKSİT SEÇENEKLERİ