My Summer Dream is to feel the nature in mount İda

Antik dönemden bu zamana birçok efsaneye konu olan ve İda Dağı yani Kazdağları’nı tasvir ederken, “tanrıların armağanı” denir, çünkü burası gerçek bir doğa harikasıdır. Zeytin bahçeleri, kızılçam, meşe ve karaçam ormanlarıyla kaplı güzeller güzeli Ege coğrafyası, her adımında Yunan tanrılarını hissettirir adeta.

İzmirli Şair Homeros, İlyada adlı eserinde buradan, ‘bol pınarlı vahşi hayvanların anası’ olarak söz eder. Zeus burada doğar, tanrılar Truva Savaşı’nı buradan izler, karısı Hera ile burada evlenir. Ve bu efsanelerden en mistiğini duymaya hazır mısınız? Nuh’un gemisinin İda’da olduğunu söylenir.

Kendine özgü doğası ve kültürel zenginlikleriyle Kazdağları deniz, güneş, kum üçlüsü dışında hem harika bir yaz tatili seçeneğidir hem de mitolojik öykülerin anayurdu olarak, keşfedilmesi gereken büyülü bir rotadır. Aslında her mevsim gidilebilecek olan Kazdağları yazın yakıcı sıcağından bunalanlar için gerçek bir kaçış yeridir. Çünkü yaz ortasında bile gecelerinin serinliği insanı ürpertir.

Ama neyse ki Vakkorama’da, hem Kazdağları’nın sıcağında, hem de serinliğinde yanınızda olacak harika parçalar var. Aşağıdaki alışveriş listesi tam bu yaz rüyasına göre...

DISCOVER MORE
Vakkorama App
VAKKORAMA
ON THE GO.
Vakkorama App
  • Vakkorama Google Play
  • Vakkorama AppStore
ÜYE OL Vakkorama yeniliklerinden ve özel fiyatlardan ilk sen haberdar ol. Hemen üye ol! ÜYE OL
TAKSİT SEÇENEKLERİ