My Dream is to be an artist...

Modanın en büyük referanslarından biri olan sanat... Sanatçı olmayı hayal eden Vakkoramalı’nın hayalleri ile moda ile sanat arasındaki ilişkiyi incelerken, kimi zaman düşler dünyasında kayboluyoruz kimi zaman gerçekliğin etkisinde.

Moda dünyasında ilhamını sanat eserlerinden alan tasarımlar her sezon sadakatini gösteriyor. Farklı akımların etkisiyle yeniden yorumlanan tasarımlar dikkat çekiyor. 20.yüzyılın başlarında ortaya çıkan pop-art, neoplastisizm ve konstrüktivizm gibi modern sanat akımları günümüze kadar modayı etkilemeyi başarmış, moda ile doğrudan etkileşim içinde olmuştur. Basit geometrik formlarla, ana renkleri ilişkilendiren Mondrian veya bir konserve kutusundan sanat yapan Andy Warhol modanın eşsiz ilham kaynağı olmaya devam ederken, Mark Rothko’nun soyut sanatta çığır açan tonsürton renk bloklarını yansıtan eserlerini unutmamak lazım.

Gözümüzde canlanan tablolar dışında, sezona vurgusunu yapan bu akım yeniden moda sahnesinde kendini gösteriyor. Geometrik oyunlar yaratan renkler çok boyutlu kullanımlar ile fark yaratıyor. Her biri yağlı boyanın bıraktığı fırça darbesi gibi canlı. Renk ve desen geçişleri illüzyonlar yaratacak kadar göz alıcı. Evet, belki de hayal dünyasına davet ettirebilecek kadar göz alıcı…

KEŞFET
Vakkorama App
VAKKORAMA
ON THE GO.
Vakkorama App
  • Vakkorama Google Play
  • Vakkorama AppStore
ÜYE OL Vakkorama yeniliklerinden ve özel fiyatlardan ilk sen haberdar ol. Hemen üye ol! ÜYE OL
TAKSİT SEÇENEKLERİ