My Dream is to spread my music to the universe...

Müziği hayatının odak noktasına yerleştirenlerin hayalinden yola çıkarak, müziğin moda üzerindeki etkisini yeniden keşfetmek üzere yola çıkıyoruz.

Bu uzun yolculuk üzerinde ilk durağımız 60’lar oluyor. Londra’nın moda ve müzik merkezi olarak karşımıza çıktığı ilk yıllarda Mary Quant’ın ikonik tasarımları dikkat çekiyor. The Rolling Stones ve Beatles müzik dünyasında tamamen etkisini hissettirirken, moda ve sanat akımlarının en çok hakim olduğu şehir olan Londra ‘Swinging London’ olarak anılmaya başlandı.

Yolculuğumuza 70’lerin renkli dünyası ile devam ediyoruz. Bol paça ispanyol pantolonlar, platform topuklar, hippie chic desenli bluzlar dönemin bohem ruhuna gönderme yapıyor. 70’lerin ortasında müzik dünyasındaki punk etkisinin modaya da yansıması sonucu glam’in abartılmış estetiği ile karşılaşmaya başlıyoruz. Bu yüksek doz estetik anlayışının hayatımızda tamamen etkisini hissettirdiği, 80’li yılların, en hit trendleri büyük omuzlar, parlak taytlar, krepe saçlar… Gözümüzün önünde Madonna’nın sahne görüntülerinden biri geliyor ansızın. Modadan bahsederken müziğin unutulmadığı anlardan biri daha. Müzik ile modanın vazgeçilmez birlikteliği…

DISCOVER MORE
Vakkorama App
VAKKORAMA
ON THE GO.
Vakkorama App
  • Vakkorama Google Play
  • Vakkorama AppStore
ÜYE OL Vakkorama yeniliklerinden ve özel fiyatlardan ilk sen haberdar ol. Hemen üye ol! ÜYE OL
TAKSİT SEÇENEKLERİ